niedziela, 1 sierpnia 2010

Potrzeba nam zmiany obyczajów

Napiszę krótko bo chyba nie trzeba zbyt dużo komentarza do ostatnich wydarzeń w Barcelonie.
Co to ma znaczyć?! Tomasz Majewski zawiedziony bo o centymetr przegrał złoty medal a był przecież jednym z faworytów. Anita Włodarczyk, rekordzistka świata w rzucie młotem zajęła trzecie miejsce. Co chwilę Polacy startują w finałowych biegach czy konkursach a mamy dopiero 7 medali!

A tak poważnie: Przestańmy finansować piłkę nożną w naszym kraju. Musimy doprowadzić do zmiany obyczajów i zacząć pasjonować się lekkoatletyką bo w niej mamy realne sukcesy. Polskie kluby piłkarskie i nasza reprezentacja nie dadzą nam nawet przez 10 lat tylu sukcesów co lekkoatletyka na jednych mistrzostwach. Polacy co chwilę biorą udział w czołowych potyczkach. Medale zdobywają faworyci, ci od których oczekujemy medali, ale są też miłe niespodzianki. Ze smutkiem przyznaję się, że nie jestem kibicem lekkoatletycznym ale chyba trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia bo mam wrażenie, że oklaski, uwaga kibiców i powitanie na lotnisku bardziej należy się naszym biegaczom, skoczkom, miotaczom niż piłkarzom.

Gratuluję naszym sportowcom!!

Errata:
Nastał wieczór i już mamy 9 medali w tym dwa złote! Jeśli chodzi o ilość medali jesteśmy 5tym krajem w Europie! Jesteśmy na 8. miejscu w klasyfikacji medalowej. Duma.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Ja również gratuluję sportowcom. Ale zmiana upodobań tylko dlatego, że ktoś odnosi zwycięstwa, a sport, któremu kibicuje ciągle kuleje... To nie jest argument. Nie kocha się kogoś od momentu gdy zaczyna odnosić sukcesy.